Автор : Елена Даскалова

Здравје и Храна МАГАЗИН

Никогаш не фрлајте го искористеното масло во кујнското лавабо

Елена Даскалова
Многу луѓе имаат навика во одводот од кујнското лавабо да фрлаат талог од турско кафе, искористено масло, ронки од леб и многу други нешта на...
МАГАЗИН Стил

По Фенди и еден наш моден бренд нуди заштитни маски

Елена Даскалова
Се сеќавате на луксузните заштитни маски кои Фенди ги произведува и продава, а нивната цена се движеше меѓу 190-200 евра? Во онлајн-продавницата на македонскиот дизајнерски...
Забава МАГАЗИН

Меган Маркл: Не се тие навредени и повредени, ние сме

Елена Даскалова
Меган Маркл е сигурна во тоа дека таа и Хари се жртви на принципите на кралското семејство и дека поради тоа одлучиле да бидат независни...
Забава МАГАЗИН

Разголениот Роби Вилијамс среде соба гледа телевизија (ФОТО)

Елена Даскалова
Ајда Филд Вилијамс на својот профил на Инстаграм објави фотографија на која нејзиниот сопруг, популарниот Роби, стои гол среде соба и гледа телевизија. „Подобар си...
Забава МАГАЗИН

Најмалку 1.300 жалби за настапот на Џеј Ло и Шакира: Ова е порно!

Елена Даскалова
Во Американската федерална комисија за комуникации пристигнале најмалку 1.300 жалби од гледачи кои се жалат од настапот на полувремето на Супербол на Џенифер Лопез и...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Коронавирус: Зошто СЗО апелира да не ги допираме очите?

Елена Даскалова
Изминативе денови постојано читаме и слушаме препораки за заштита од пренесување и заразување со коронавирус, а во сите постои и ставката „Не допирајте ги очите...
Забава МАГАЗИН

Кралицата Елизабета е исцрпена и емотивно и физички

Елена Даскалова
Кралицата Елизабета имаше доста тешка година, а се зборува дека веќе е уморна од скандалите кои постојано ги следат членовите на нејзиното семејство. Секогаш постојат...
МАГАЗИН Стил

Што ја прави популарната корејска козметика различна од обичната?

Елена Даскалова
Веќе подолг период корејската козметика е хит меѓу жените, а на голема врата е и влезена во западниот свет. Влијанието е очигледно, многу производители на...
Забава МАГАЗИН

Гвинет Палтроу советува како да се заштитите од коронавирус (ФОТО)

Елена Даскалова
Светот, а од вчера и Македонија постојано се во страв и паника поради ширењето на коронавирусот. Како што веќе знаеме, актерот Том Круз беше во...