Автор : Кристина Денесовска

Здравје и Храна МАГАЗИН

Мафини од пет состојки

Кристина Денесовска
Денеска е меѓународниот ден на мафините, а ние најдовме едноставен рецепт за превкусни мафини со Нутела, кои се како совршени за денес. Потребни ви се...
Забава МАГАЗИН

Бен Афлек прозборе за проблемите со алкохолот и разводот

Кристина Денесовска
Бен Афлек по кратката пауза се враќа на големото платно во филмот The Way Back. Во него игра тренер на средношколски кошаркарски клуб кој се...
Забава МАГАЗИН

Ќерката на Стивен Спилберг ќе снима филмови за возрасни

Кристина Денесовска
Микаела Спилберг, посвоената ќерка на познатиот холивудски режисер Стивен Спилберг, откри дека ќе снима порно филмови. Во ексклузивниот разговор за британскиот Sun, таа открила дека...
Забава МАГАЗИН

Актерката Џена Деван кажа „Да“ по втор пат

Кристина Денесовска
Актерката и танчерка Џена Деван се сврши со театарскиот актер Стив Казее, со кој е во врска од октомври 2018 година, а наскоро ќе го...
Забава МАГАЗИН

Масоните во британското кралско семејство

Кристина Денесовска
Низ целиот свет масоните се една од најголемите мистерии на новото доба. За многу од светските моќници отсекогаш се зборувало дека припаѓаат на различни масонски...
Забава МАГАЗИН

Лили Реинхарт тврди дека духот на Лук Пери ја посетил во сон

Кристина Денесовска
Актерката Лили Реинхарт се присетила на својот колега од серијата Ривердејл, Лук Пери, пој почина минатата година. „Синоќа сонував дека сум се видела со Лук....
Забава МАГАЗИН

Крадци го убиле раперот Поп Смоук

Кристина Денесовска
Американскиот рапер Поп Смоук синоќа бил убиен во својот дом во Лос Анџелес, за време на грабеж, пренесува TMZ. Музичарот, чие вистинско име е Башар...
Забава МАГАЗИН

Поранешна манекенка преку ноќ останала парализирана

Кристина Денесовска
Дизајнерката и поранешна манекенка Сониа Вера (46) едно утро во јуни 2017 година се разбудила со отрната рака, за која не ни помислила дека ќе...
Забава МАГАЗИН

На денешен ден роденден предводникот на генерацијата Икс – Курт Кобејн

Кристина Денесовска
Курт Кобејн, фронтменот на американската гранџ група Нирвана, кој почина на 5 април 1994 година, денеска би наполнил 53 години, додека неговата музика и по...
Забава МАГАЗИН

Хари и Меган последните кралски должности ќе ги обават во мај

Кристина Денесовска
Принцот Хари и Меган Маркл ќе ги обават своите последни јавни должности како постари членови на кралското семејство во февруари и во март, пред да...