Автор : user2

Забава МАГАЗИН

Хороскоп за Ноќта на вештерките: Сите тајни излегуваат на површина

user2
Оваа година, Ноќта на вештерките се поклопува со почетокот на ретроградното движење на Меркур, а тоа се случува за време на владеењето на Скорпијата. Забавувајте...
Забава МАГАЗИН

Оваа девојка е вистинска копија на Џенифер Лопез

user2
Русинката Наталија Мирскик го привлече вниманието на социјалните мрежи со својата неверојатна сличност со светската музичка и филмска икона, Џенифер Лопез. Наталија има 19 години,...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Дали кофеинот помага при главоболка?

user2
Сигурно сте забележале дека некогаш кафето ви ја смирува непријатната главоболка, но и дека се случило наместо тоа, сериозно да ја влоши. Кофеинот најмногу помага...
Забава МАГАЗИН

Тејлор Свифт наградена со „Уметник на деценијата“ од Американските музучки награди

user2
Американската поп ѕвезда Тејлор Свифт до сега има освоено мнногу награди, а уште една е на пат. Имено таа ќе ја добие наградата „Уметник на...
Забава МАГАЗИН

Ким Кардашијан бара 10 милиони долари за едно злоупотребено селфи

user2
Авторите на апликацијата за додавање филтри и ефекти на фотографии, iHandy, употребиле без дозвола селфи на Ким Кардашијан во нивната рекламна кампања. Но, ријалити ѕвездата...
Дом и дизајн МАГАЗИН

Неверојатен трик: Намачкајте го огледалото во бањата со сапун пред да се капете

user2
На огледалото во бањата често остануваат дамки од бигор или сапуница, а сите знаеме колку е тешко да се исчисти површината без да останат траги...
Забава МАГАЗИН

Балашевиќ со отворено писмо до Северина: Песната што ми ја украде е лична

user2
Борбата за старателство на Северина, наводно, ја инспирирала да сними песна за својот син, но тоа ѝ донесе уште неколку правни проблеми. Таа ја преработила...