Автор : user3

Политика

Данев и Локвенец во 24 анализа: Пропорционален или мнозински изборен модел

user3
Во денешното гостување во 24 анализа Хари Локвенец од СДСМ и Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ дадоа свој став за изборниот модел. ВМРО-ДПМНЕ го предлага мнозинскиот...
Политика

Филипче: Вакцините против грип се во завршна фаза на набавка

user3
Министерот за здравство Венко Филипче, денеска на собраниската седница посветена на пратенички прашања истакна дека во изминативе две години издадени се повеќе од 5.000 согласности...
Политика

Средба Николовски-Бенџамин: Развој на Аналитички центри и други форми, со цел креирање политики во интерес на граѓаните

user3
Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, денеска во седиштето на партијата имаше работна средба со регионалниот директор на Националниот демократски институт (НДИ) за Централна и...
МАКЕДОНИЈА

Јанков: Посакуваме да има некоја „Баба Рога“ и да кажеме ова е изворот на целото загадување

user3
За состојбите со алармантното загадување, и се’ позагадената животна средина, гости во Win-Win се преставници на невладините Еко-Свест и Иницијативата О2, како и претставник од...
Политика

Заев: Како држава правиме се што е во наша моќ за да го рестартираме Југохром

user3
Како држава правиме се што е во наша моќ за да го рестартираме Југохром. Го стимулиравме сопственикот, кој е во преговори за продажба на комбинатот...
Политика

Заев: Непријатно е чувството за Декларцијата која Бугарија ја донесе во фаза на имплементација на Договорот

user3
Непријатно е чувството за Декларцијата која Бугарија ја донесе во фаза на имплементација на Договорот, пред одлуката на Европскиот совет. Јас реагирав, и секогаш ќе...
МАКЕДОНИЈА

„Гласен Текстилец“: Апсурдни се изјавите и барањата на Кластерот за текстил за враќање на нормираниот учинок

user3
Апсурдни и непромислени се изјавите и барањата на Кластерот за текстил за враќање на нормираниот учинок, за зголемувањето на работното време и за кратење на...
Политика

Заев: Состанок со Бектеши и концесионерите за решавање на проблемот со каменоломите во Лабуништа

user3
Во текот на следната недела или најдоцна за две недели заедно со министерот за економија Крешник Бектеши ќе организраме состанок со концесионерите за да разговараме...