Автор : user5

Фудбал

Ја одлежа суспензијата од три месеци: Меси се враќа во репрезентацијата на Аргентина

user5
Лионел Меси се враќа во фудбалската репрезентација на Аргентина за пријателските мечеви против Бразил и против Уругвај во ноември по одлежаната тримесечна суспензија од КОНМЕБОЛ....
Други спортови

Македонските каратисти од СП во Чиле на прием кај Каевски во АМС

user5
Директорот на Агенцијата за млади и спорт (АМС), Дарко Каевски, денеска ги прими македонските репрезентативци кои донесоа бронзен медал од Светското првенство за кадети, јуниори...
Фудбал

Несторовски може да добие нов тренер: Гатузо е фаворит за тренер на Удинезе

user5
Поранешниот фудбалер и тренер на Милан, Џенаро Гатузо, може да седне на клупата на Удинезе, пренесе „Скај Спорт Италија“. Раководството на клубот размислува да му...