Автор : user5

Фудбал

Кривична за албански тренер кој тепал и навредувал млади фудбалери во Лач

user5
Поранешниот тренер и член на техничкиот персонал на фудбалскиот тим У17 од албанскиот град Лач, Ндуе Таражи, заработи кривична пријава за „малтретирање на малолетници“. Тој...
Фудбал

Аргентинецот е нов крал на стрелците: Меси – Роналдо 608:606 во постигнати голови

user5
Лионел Меси го презеде приматот на клупски план кога во прашање се постигнатите голови во кариерата. Аргентинскиот фудбалски ас постигна два во триумфот на Барселона...
Ракомет

Екс голманот на Вардар одбројува до пензија: Арпад Штербик се повлекува на крај на сезоната

user5
Еден од најдобрите голмани во ракометната историја, Арпад Штербик ќе стави крај на кариерата по завршување на оваа сезона, објавија унгарските медиуми. Поранешниот чувар на...
Фудбал

Француски фудбал: Првенец на Влатко Стојановски во дресот на Ним

user5
Македонскиот фудбалер Влатко Стојановски го постигна својот прв гол во дресот на Ним на еден официјален натпревар во Франција. Репрезентативниот напаѓач, кој летоска изненади многумина...