Автор : Влатко Зорба

Политика

Подигнато спомен-обележје во чест на 75-годишнината од завршувањето на Втората светска војна

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и амбасадорот на Руската Федерација Сергеј Баздникин, положија цвеќе на новоподигнатиот споменик „9 Мај“ во чест на Денот на...
Политика

Одбележан Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа

Со полагање цвеќе пред Споменикот на ослободителите на Скопје денеска во дворот на Владата беше одбележан 9 Мај, Денот на победата над фашизмот и Денот...
Политика

Димитров: Одлуката за отворање на границите зависи од тоа што ќе се случува со епидемијата

Одлуката за отворање на границите зависи пред се од два фактори – прво што се случува дома, завчера имавме нови 33 заразени, вчера имаше пад....
Политика

Каевски: Во постојана комуникција сме за координација околу почнување на спортските активности

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каевски вели дека е во постојан контакт со повисоките институции за координација околу почнување на спортските активности....
Политика

„А1 Он“: Женскиот глас на снимките на Мицкоски и Кичеец вработена кај Камчев

Ексраководителката во Агенцијата за вработување, придружник на Христијан Мицкоски во странство, а сега вработена во болницата „Систина“, Слободанка Алексовска, е третата личност чиј глас се...
Политика

ИВЗ да ја пресипита одлуката за отворање на верските објекти

Исламската верска заедница да ја преспита својата одлука за отворање на верските објекти, а исто така и МПЦ да се однесува сериозно, апелира премиерот Оливер...
Политика

Филипче: ЕУ е наш најголем поддржувач во битката со коронавирусот, за што сме неизмерно благодарни (ВИДЕО)

„Европската Унија е изградена врз принципот на солидарност и силната верба дека заедно и обединети можеме повеќе. Под ова мото се соочуваме со сите предизвици“,...