Автор : Влатко Зорба

Политика

На централниот одбор на ЛДП изгласани нови потпрестседатели и промовиран слоганот „Размислуваме различно“

Влатко Зорба
Моника Зајкова, Зоран Шапуриќ, Игор Вељаноски и Јулиана Николова се новите потпретседатели изгласани на четвртата седница на централниот одбор на Либерално демократската партија, која се...
МАКЕДОНИЈА

Искористеноста на европската помош во земјоделството и руралниот развој е приоритет за Владата на СДСМ

Влатко Зорба
„Од страна на Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој објавен е јавен повик за мерката 7 – Диверзификација на фарми и развој...
Култура

Сара Џесика Паркер за „Медена земја“: Филмот е еден од најдобрите номинирани за „Оскар“

Влатко Зорба
Познатата актерка Сара Џесика Паркер на својот инстаграм профил изрази воодушевување од македонскиот документарен филм „Медена земја“. – „Медена земја“ е неверојатна, визуелено зачудувачка, епска...
Хроника

На граничниот премин „Богородица“ откриени 50 килограми марихуана кај албански државјани

Влатко Зорба
На граничниот премин „Богородица“ претпладнево при контрола на патничко возило „опел мерива“ со албанска национална ознака, управувано од А.M.(44), а сопатник бил А.M.(18), двајцата од...
Регион

Ердоган утре во дводневна посета на Србија

Влатко Зорба
Турскиот претседател Тајип Ердоган утре во Белград ја започнува дводневната посета на Србија. Ердоган покрај разговорите со неговиот домаќин, српскиот претседател Александар Вучиќ, ќе присуствува...
Политика

Живковиќ: Ниту едно дете до 3 години веќе не живее во институција (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Како одговорна партија, преку реализација на бројни политики и мерки, покажуваме дека се грижиме за секој граѓанин. Повеќе ниту едно дете до три годишна возраст...
Вести

Зехофер: Се соочуваме со поголема миграциска криза, отколку онаа во 2015 година

Влатко Зорба
Германскиот министер за внатрешни работи Хорст Зехофер рече дека стравува од поголема миграциска криза во Европа од кризата во 2015 година. „Ние треба да им...
Фудбал

Го изнудува ли Погба Јунајтед за поголема плата? Се појави целата вистина!

Влатко Зорба
Манчестер јунајтед ги отфрли сите шпекулации дека Пол Погба го притиска клубот и ги изнудува за пари, барајќи фантастични 600.000 фунти неделно за да потпише...
Фудбал

Тухел: Односите меѓу навивачите на ПСЖ и Нејмар се подобруваат

Влатко Зорба
Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел откри дека „мразот“ меѓу навивачите на клубот и Нејмар почнува да се топи. Поддржувачите на францускиот шампион го исвиркуваа напаѓачот...