Компании и пазар

УЈП го продолжи рокот за поднесување на ДДВ-04 до 31-ви март

Управата за јавни приходи (УЈП) ги информира даночните обврзници и сметководителите дека рокот за поднесување на образецот ДДВ-04 за даночниот период од 01.02.2020-29.02.2020 се продолжува до 31 март 2020 година.

Согласно препораките на Владата на Република Северна Македонија за преземање мерки и активности за превенција од ширење на болеста COVID-19 (корона вирус),

Управата за јавни приходи информира дека крајниот рок за поднесување на ДДВ-пријавата за даночниот период од 01.02.2020 до 29.02.2020 од 25.03.2020 се продолжува за 7 (седум) дена, односно краен рок за поднесување на ДДВ-04 пријавите ќе се смета 31.03.2020 година.

Поврзани вести

Електричниот седан BMW i4 е зачудувачки (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Google и ЕУ ќе се објаснуваат на суд за улогата на компанијата во Интернет просторот

Влатко Зорба

Компаниите да носат одлуки веднаш, да не чекаат поради изборите, порача претседателот на Советот на странски инвеститори

Влатко Зорба

Потпишан договорот за државна помош со чешката компанија Локо Транс (ВИДЕО)

Влатко Зорба

„Колгејт“ лансираше иновативна паста за заби

Влатко Зорба

6 работи кои што вашиот шеф ги забележува

Влатко Зорба