Компании и пазар

Виз ер воведува нови летови од Скопје, Белград и Тузла

Нискобуџетната авиокомпанија „Виз ер“ ќе воведе нови летови од Скопје, Белград и Тузла до Салцбург од 2 и 3 јули, пишува порталот „Exyuaviation“.

Имено, ќе лета двапати неделно од секој од тие градови со Ербас А320.

Новата објава дојде само еден ден откако авиокомпанијата објави дека воведува летови од Милано до Приштина во јули.

Поврзани вести

Tesla продаде повеќе автомобили во 2019 година отколку претходните две комбинирани

Влатко Зорба

Казино „Фламинго“ донираше дезинфекциони средства во вкупна вредност од 20.000 евра на ЈЗУ Општа Болница во Гевгелија

Влатко Зорба

Без консултации мерките постојано непотребно се менуваат и креираат забуни

Stefanija Kuzmanovska

Дизелот поевтинува за два денара

Влатко Зорба

MaskMachine: Со пластично шише до заштитна маска

Xiaomi има план „Б“, ако ја стигне судбината на Huawei

Влатко Зорба