Категорија : МАГАЗИН

Забава

Бруклин Бекам ја прослави годишнината од врската објавувајќи разголени фотографии

Stefanija Kuzmanovska
Бруклин Бекам, најстариот син на Викторија и Дејвид Бекам, ја прослави годишнината од врската со неговата свршеница Никол Пелц, објавувајќи низа заеднички разголени фотографии –...
Забава

Твитер за Кајли Џенер: Личи на Цеца од деведесеттите години

Stefanija Kuzmanovska
Ријалити ѕвездата Кајли Џенер, воедно и најмладата милијардерка во светот, објави видео во кое ја рекламира својата нова леопард козметичка линија. Нејзиниот стајлинг, шминка и...
Здравје и Храна

Настојувањето за поздрав начин на живот може да има НЕГАТИВНИ последици

Влатко Зорба
Повеќето луѓе фитнесот го поврзуваат со позитивни моменти, но често го воздигнуваат премногу и дозволуваат нивните животи да бидат контролирани од диета и вежбање. Следењето...
МАГАЗИН

Третина од луѓето во врска не сакаат да бидат верни „до гроб“

Влатко Зорба
Омилена сексуална фантазија на една третина од луѓето е да бидат во таканаречена отворена врска, односно да не бидат верни „до гроб“ на нивниот емотивен...
МАГАЗИН

Зверев ја малтретирал девојката? „Немаш храброст да признаеш“

Stefanija Kuzmanovska
Оља Шарапова, поранешна девојка на Александар Зверев, го обвини за насилно однесување. Во врска со тоа се огласи и самиот Зверев, велејќи дека тоа воопшто...
Здравје и Храна

Еве што може да се случи ако престанете да конзумирате сол

Stefanija Kuzmanovska
Ако сте уморни од слушање за тоа колку е опасна прекумерната конзумација на сол и размислувате да го исфрлите од вашата исхрана, откажете се од...
Здравје и Храна

МЕНУВАЈТЕ ГИ НА ВРЕМЕ: Вечерни навики кои ве дебелеат

Влатко Зорба
Вечерта е многу проблематично време за одредени навики, поради кои можеме да добиеме тежина. Откријте поради кои 8 вечерни навики се дебелете: 1. Не спиете...
Забава

Кајли Џенер организираше луксузна забава за Ноќта на вештерките, нејзиниот костим ѝ ги истакна облините

Stefanija Kuzmanovska
Американската ријалити ѕвезда и најмладата милијардерка на светот, Кајли Џенер (23), веќе организираше забава за Ноќта на вештерките, а по тој повод, таа и нејзините...
Забава

Мајкл Беј направи филм за коронавирусот: Америка е „заклучена“ до 2024 година (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Songbird“ е името на претстојниот филм кој ќе се занимава со пандемијата на коронавирусот. Ќе го продуцира неповторливиот Мајкл Беј, авторот на филмовите „Bad Boys“,...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Кога може да се појави „лажно позитивниот“ тест за Ковид 19?

Берта Китинска
Твитер е полн со теории за резултатите од „лажно позитивните“ тестови, а некои корисници на оваа платформа тврдат дека многумина се принудени да го стават...