Категорија : МАГАЗИН

Здравје и Храна МАГАЗИН

Легални намирници што може да предизвикаат халуцинации

Елена Даскалова
Во случај на претерано конзумирање  на некои од овие намирници може да дојде до халуцинации и некои компликации, затоа уживајте умерено, како и во сè...
Забава МАГАЗИН

Конечно и Памела Андерсон прозборе за последниот брак

Елена Даскалова
Поранешната плејбој-зајачица и ѕвезда на „Чуварите на плажата“ потврди дека поранешниот сопруг Џон Питерс ѝ дал 100.000 долари, но апсолутно демантира дека тој ѝ отплаќал...
Миленици

И кучињата имаат интелект, но зависи од расата

Влатко Зорба
И кучињата имаат интелект – некои се повеќе имуни на командите, а други ги учат веднаш. Психологот Стенли Корен, кој се занимава со интелигенцијата кај...
Забава

Мис Шпанија теши фудбалер на Лацио (ФОТО)

Влатко Зорба
Фудбалерот на Лацио, Жоакин Кореја можеби нема најдобра сезона со тимот на „лацијалите“, но сигурно кога не е на фудбалскиот терен ги освојува бодови кај...
Забава

Ламар Одом жртва на семејно насилство

Влатко Зорба
Светскиот шампион во кошарка, Ламар Одом, е жртва на семејно насилство од страна на својата вереница, Сабрина Пар. Сигналот го поднесе ќерката на двократниот шампион...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Здрав и лековит: Сте пробале ли син чај?

Елена Даскалова
Синиот чај, познат уште како сина месечина, е вистински хит на Инстаграм бидејќи освен што е исклучително фотогеничен, се работи за пијалак кој е и...
Забава МАГАЗИН

Оваа девојка ја испеа „Shallow“ и за неколку дена стана хит

Елена Даскалова
Британецот Кевин Фрешвотер снимал видео како запира луѓе по улица, почнува да пее, а луѓето треба да ја довршат песната. Некои го одбиле, некои запеале...
Забава МАГАЗИН

Кејти Пери се онесвестила среде снимање

Елена Даскалова
На пејачката Кејти Пери ѝ се слошло за време на снимање на новото издание на Американски идол. Таа најпрво почувствувала мирис на гас, а потоа...