МАГАЗИН

4 хороскопски знаци кои мислат само на себе!

Арогантните луѓе секогаш мислат дека се најдобри и размислуваат само за себе, па токму затоа им лазат на нервите на сите.

Кога сте во нивно друштво, тие делуваат како да не постоите, тие не се подготвени да ве слушаат, а камоли да ви помогнат.

Лав

Лавот е полн со себе, замислен и себичен, претежно оправдано. Ако не беа украсени со харизма, нивниот круг на пријатели ќе беше многу потесен. Нивното его е толку големо што можат да имаат проблеми на патот до успехот.

Откако ќе постават цел, тешко е да се спречат да го постигнат тоа. Не само што мислат дека се најдобри, туку го знаат тоа. Затоа се на самиот врв на оваа непожелна листа.

Стрелец

Овој хороскопски знак сака да патува низ светот затоа што има цел сè да се врти околу нив.

Тие се шармантни, љубопитни и оптимисти, но сметаат дека нивните добри квалитети ќе ја сокријат нивната лоша особина – егоцентризмот.

Тие веруваат дека тие се пример за имитирање на другите и не разбираат кога другите не се согласуваат со нив.

Бик

Овој знак на Зодијакот смета дека тој е секогаш во право и за него нема компромис.

Тој е толку егоцентричен што не ги гледа туѓите потреби и желби. Нивните проблеми се најважни и секогаш треба да се решат прво, дури и ако тоа значи дека проблемите на другите луѓе ќе бидат игнорирани.

Биковите можат толку да мислат на самите себе што на другите им изгледаат грубо и неискрено.

Овен

За овните е тешко да земат во обзир друга личност. Не е дека не им е грижа, но немаат толкав опсег да се справуваат со емоциите и проблемите, со што честопати излегуваат груби.

Немаат време да се грижат за другите и не чувствуваат кога им се потребни. Ако ги замолите за помош, тие ќе бидат таму, но мора јасно да им кажете што ви треба. Ако ги комбинирате нивната нетрпеливост и самодоверба, јасно е зошто тие се арогантни во очите на другите.

Поврзани вести

Хари: Се гордеам со тоа што ѝ служев на кралицата и на земјата

Режисерот на Паразит, во Јужна Кореја, пречекан како херој

Кристина Денесовска

Кетрин Зета- Џонс и Мајкл Даглас прославуваат 19 години брак

Нова секси фотографија на Рита Ора, нејзината мајка со коментар го привлече вниманието на фановите (фото)

Ритуали со кои Јапонките ги негуваат здравјето и младоста

user2

Најинтересните факти за Џиџи и Бела Хадид

Елена Даскалова