Забава МАГАЗИН

Адел успеа да ослабне

Популарната музичарка Адел го изненади светот со промената – откако ги смени животните навики и почна да вежба со тренер, ги постигна саканите резултати. Облечена во елегантен црн фустан од бреднот Етро, со разголени рамена пејачката ги украде целото внимание на роденденската прослава кај нејзиниот пријател музичарот Дрејк. Поп дивата видно е ослабната, а промената во однос на почетокот од кариерата до денес е многу забележителна.
Адел веќе со месеци вежба пилатес со пријателката Ајда Филд, сопругата на Роби Вилијамс, а според некои медиуми причина за ваквата промена е разводот од Сајмон Конецки. Taa моментално ужива во животот, што покрај синот Ејнџел ѝ е приоритет во животот – изјави нејзин близок пријател, кој додаде дека Адел го обожава новиот режим на вежбање.
Причината за ваквата промена може да биде и тоа дека пејачката наводно повторно е вљубена и тоа во раперот Скепта.

00

Поврзани вести

Мери Кејт Олсен се разведува од Саркози: Избркана од станот, без пари и можности да го искористи своето богатство!

Stefanija Kuzmanovska

Познат руски пулмолог открива дали пушачите се поотпорни на коронавирусот

Берта Китинска

Витамини и минерали кои ви се потребни кога сте на диета

Елена Даскалова

Странски медиуми: Овие холивудски заводници се вистинско разочарување во креветот

Stefanija Kuzmanovska

Џејми Ли Кертис со пофални зборови за „Медена земја“

Џеј Ло блесна во несекојдневен фустан со пердуви (ФОТО)

Елена Даскалова