МАГАЗИН

Актерката бесна: „Не бидете идиоти, носете ја проклетата маска!“ (ФОТО)

Шарлиз Терон во неколку наврати, како и многу нејзини колеги и колешк, како Џенифер Анистон, апелираше дека мерките за превенција против Ковид 19, како што се носење заштитна маска и одржување на социјална дистанца се од најголема важност за да се спречи брзото ширење на инфекцијата, какво што има токму во САД.

Ширењето на свеста за тоа колку е навистина опасен коронавирусот, досега не даде добри резултати, барем судејќи според бројките, затоа што пред само неколку дена, Америка достигна неверојатна бројка од 65.000 заболени во еден ден!

Веројатно револтирана од ваквото однесување, актерката се обрати кратко, но многу јасно и одлучно преку својот профил на Инстаграм и им порача на сите со еден хаштаг „да не бидат идиоти и да ги носат проклетни маски!“.

Шарлиз не го објасни овој пост дополнително, но не сметаме дека му треба објаснување.

Актерката објави објава под сликата на која носи маска со цвеќиња и има многу остар и сериозен изглед. The post доби скоро 150.000 лајкови за помалку од половина час. Добро е ако истите тие луѓе што сакаат, навистина да облечат „проклета“ маска.

View this post on Instagram

Don’t be an ass, #WearADamnMask

A post shared by Charlize Theron (@charlizeafrica) on

Поврзани вести

Зошто треба почесто да јадете мушмули?

Елена Даскалова

Болдвин ќе го тужи човекот кој го набеди дека го нападнал

Портретот на кралицата со тројцата наследници на тронот ја обележува новата декада

Мек гриз-колач за сите љубители на десерти

Елена Даскалова

Блејк Лајвли направи драстична промена

Нетфликс ја објави највознемирувачката серија досега

Кристина Денесовска