МАГАЗИН

Актерот ја коментираше менталната состојба на претседателот: „Не е здрав“

Брајан Кранстон викендов го сподели своето мислење за Доналд Трамп на своите социјални мрежи, во екот на бурните реакции на различните одлуки на претседателот во борбата против Ковид-19, а особено за неговите последните изјави.

Според NBC, повиците во Контролата на отрови во Њујорк поради конзумирање на избелувач двојно се зголемиле по изјавите на Трамп. Кранстон напиша на Твитер дека повеќе не верува дека Трамп е психички здрав.

„Престанав да се грижам за менталното здравје на претседателот. Тој не е здрав. И сознанието за оваа негова болест не ме исполнет со гнев, туку со длабока тага. Она што ме загрижува сега е исправноста на секој кој сè уште може да го поддржи овој длабоко проблематичен човек да ја води нашата земја“, рече Кранстон.

Поврзани вести

Еден витамин може да го намали штетното дејство на загадениот воздух

Елена Даскалова

Славната Бренда од „Беверли Хилс“ се простува од најмилите, ракот на дојка метастазирал

Александар Петровски

Новиот Стар Ворс заработи 40 милиони долари само на премиерата

Кристина Денесовска

Џастин Бибер издаде нов албум, по петгодишна пауза

Кристина Денесовска

Ќерката на Бил Гејтс: Знам дека сум родена привилегирана, треба да ја искористам таа можност

Stefanija Kuzmanovska

Српската манекенка и играчот на Реал Мадрид не се повеќе заедно