Забава МАГАЗИН

Анализи на ФБИ утврдија кои хороскопски знаци се најопасни

По анализирање на архивите на злосторствата, ФБИ утврдил дека најголемиот број од криминалците се родени во одреден период од годината, а тоа најчесто се личности во знаците на рак, скорпија и стрелец.

Така криминалците родени во знакот рак се на прво место меѓу сите манијаци на светот. Тие личности се склони кон нагли расположение што е глаавната причина за проблеми.

Од ФБИ рекле дека поголемиот број од сериските убијци се родени во ноември. Криминалците родени во скорпија се познати како многу садистички настроени убијци.

Криминалците родени во знакот стрелец се специфични. Ним не ги интересираат ситни, поединечни криминали, туку одат на големи. Кога убиваат, тоа го прават масовно и сакаат да се нарекуваат лидери.

Најбезопасен хороскопски знак се близнаците. На нивните раце има најмалку крв. Тие едноставно никого не го доживуват толку серозно за да го убијат или повредат. Повеќе би сакале долго да зборуваат отколку да се занимаваат со криминал.

Поврзани вести

Томпсон повторно се обидува да ѝ се врати на Клои Кардашијан

Елена Даскалова

Голема трагедија во семејството на познатиот рапер, неговата ќерка почина

Еве три клучни промени што сигурно ќе го подобрат вашиот бизнис

user2

Луѓето не можат да им веруваат на очите дека ова е легендарниот Чендлер (ФОТО)

Влатко Зорба

Руски бизнисмен ја тужи Наоми Кембел и бара од неа милиони

Stefanija Kuzmanovska

Финансиска експертка дала отказ од Вол Стрит и отворила „рај“ за кучиња