Забава МАГАЗИН

Анџелина Џоли повторно сака да стане мајка?

По разводот од Бред Пит, од семејството на Анџелина Џоли по долго време доаѓаат убави вести.

Актерката никогаш не криела дека сака големо семејство со многу деца, а за тоа зборува и фактот што пред да има свои биолошки деца, таа веќе имаше неколку посвоени.

Според повеќе американски медиуми, таа решила да посвои уште едно дете. Истото го сакала и за време на бракот со Бред, но тој бил дециден дека доволно им се шест деца.

„Тогаш мораше да се согласи, но сега е слободна да прави што сака“, истакнала блиска личност на актерката за магазинот Глоуб.

Анџелина сака што побрзо да стапи во контакт со ОН и да пронајде дете на кое итно му е потребно згрижување и семејство. Приоритет ѝ се сирачињата од Кина, Сирија и Етиопија.

Актерката неодамна изјавила дека голема желба ѝ е да живее во Европа, но поради функционирање на семејството, таа и Бред избираат да живеат на блиски локации, за да нема пречки тој да ги гледа децата.

Поврзани вести

Подгответе го своето тело за зимата што претстои

user2

Со музика во автомобил против стрес

Елена Даскалова

Кортни Кокс и Џенифер Анистон како близначки

Кристина Денесовска

Солзи, тага и болка на погребот на Кирк Даглас

Кристина Денесовска

Зошто Жоакин Феникс ги обожава „откачените“ улоги?

Елена Даскалова

Сајмон Кауел и Ким Кардашијан донираа милиони за помош во борба со ковид-19