Забава МАГАЗИН

Анџелина Џоли: Сакам повторно да се чувствувам слободно

Популарната актерка даде ексклузивно интервју за магазинот „Мадам Фигар“ само неколку дена по официјалната премиера мна филмот „Господарка на злото 2“. Оскаровата и добитничка на три статуетки „Златен глобус“ зборува за своите чувства и искуства поврзани со мајчинството и животот по разводот од Бред Пит.
– Не знам дали е судбина или нешто друго, но знам дека тоа за мене значеше враќање кон себе и кон домот. Вистина е дека бев малку изгубена, особено пред крајот на нашата врска и во тек на разводот – откри таа.

Сепак, Анџелина признава дека разделбата со нејзиниот сопруг буквално ја уништила. Таа се чувствувала толку лошо што не сакала ни да излегува или разговара со никого.
– Се чувствував бескорисно, незначително и непотребно за никого, иако тоа не му го покажував на светот. Бев длабоко повредена и тажна. Тоа за мене беше голема траума со која се борев. Морав повторно да ја откријам радоста на животот. Затоа, не можам да кажам дека не научив вредна лекција. Напротив. Промената е нешто убаво, да се биде во можност повторно да бидете среќни, да научите да се одржите во тешки времиња. Тоа е она што јас исто така се обидувам да ги научам и моите деца – објаснува Џоли и додава дека долго време по разводот, немала сили да се извлече од “маѓепсаниот“ круг.
– Во кампањата во „Герлен“ во која учествував, само се прашував што се бара од мене, што треба да правам пред објективот. На крајот го најдов одговорот – сакав да бидам таква каква што бев од секогаш. Затоа, нема повеќе да ја кријам мојата дива страна. Сакам повторно да се чувствувам слободно – решителна е Анџелина.

Поврзани вести

Јога-положба после која сите болки во грбот исчезнуваат (ВИДЕО)

Ева Лонгорија на семеен одмор во Мексико

Меки кнедли за домашна пилешка супа

Базфид ги објави 11 најдобри ТВ серии на деценијата

Кристина Денесовска

Во овие хороскопски знаци е најтешко да се вљубите

Stefanija Kuzmanovska

Како Мари Фредриксон дозна за својата сурова болест?

Елена Даскалова