Забава МАГАЗИН

Били Портер ги повика фановите да го рекреираат неговиот изглед, резулатите се урнебесни

Актерот и пејач Били Портер, кој на широката јавност и е познат по своите есктравагантни изгледа на холивудските настани, одлучил да ги поттикне луѓето во изолација да бидат креативни.

На Инстаграм ги предизвика да го рекреираат неговиот легендарен изглед на минатогодишната Мет Гала.

„Ок, време е за вистински моден предизвик. Користејќи работи кои ги имате дома, обидете се да го рекреирате мојот изглед од Мет галата 2019 година и објавете ги фотографиите или видеата на својот Инстаграм. Бидете креативни и забавувајте се! Вклучете го целото семејство! Означете ме и додајте го хаштагот #BillyPorterFashionShallenge. Ќе ги споделам своите фаворити“, напишал Портер и поткренал алвина урнебесни и импресивни „направи сам“ изданија.

Како што ветил, дел од нив ги сподели на своите кратки приказни, а најави дека ќе следат повеќе слични предизвици.

Поврзани вести

Како да направите „лажен“ помфрит со зачини?

user2

Меган и Хари открија каде ќе го прослават Божик

Кристина Денесовска

Принцезата Шарлот и принцовите Џорџ и Луис ракоплескаа за медицинскиот персонал

Нејмар мора да оди на суд – го навредувал бисексуалното момче на мајка си

Влатко Зорба

Дали верувате во моќта и симболиката на ловецот на соништа?

user2

Хороскопски знак кој е вечен оптимист

Елена Даскалова