Забава МАГАЗИН

Боб Дилан по осум години објави нова песна

Американскиот кантавтор и нобеловец Боб Дилан издаде нова авторска песна по осум години. Во неа се зборува за убиството на 35 претседател на САД, Џон Ф. Кенеди.

Нумерата го носи насловот „Murder most foul“ и трае 16 минути и 57 секунди, што е најдолгата песна во неговата кариера.

Поврзани вести

Кејт Мидлтон ја загрижи јавноста со слабата фигура

За што се е добар благиот компир?

Роналдо и Џорџина очекуваат бебе?

Саша Поповиќ со хуман гест: „Јас и Лепа Брена дониравме 220 000 евра“

Обожавател ја тужи Мадона поради доцнење на концерт

Елена Даскалова

Што сè кажува крвната група за вашето здравје?

Елена Даскалова