Забава МАГАЗИН

Британците загрижени за кралицата: Еве кога последен пат се видела со Чарлс

Откако беше потврдено дека принцот Чарлс е заразен со коронавирус, Британците се загрижија за кралицата Елизабета, која исто како и нејзиниот син, спаѓа во ризичната група.

Принцот Чарлс, како и неговата сопруга, војвотката од Корнвол, Камила, согласо препораките на лекарите, се во изолација во Шкотска. Таа засега не е заразена, но по извесно време ќе треба да го повтори тестот.

Од моментот кога веста се расчу, Британците стравуваат за животот на нивната кралица. Според официјалното соопштение на Бакингемската палата, таа се чувствува добро, а последен пат била во контакт со принцот на 12 март. Кралицата заедно со принцот Филип е во изолација во Виндзор.

Поврзани вести

Адел непрепознатлива на оскаровската забава на Џеј Зи (ФОТО)

Влатко Зорба

Овие три хигенски производи избегнувајте ги, штетни се за вашето здравје

Влатко Зорба

Анастасија Ражнатовиќ го прослави 22-от роденден во домашна атмосфера: Кога Цеца го земала микрофонот, забавата ја достигнала својата кулминација (видео)

Принцот Вилијам: Цел живот го поддржував Хари, но веќе не можам

Елена Даскалова

Колин Фирт се разведе од сопругата по 22-годишен брак

Влатко Зорба

Палачинки со кондензирано млеко и ореви (РЕЦЕПТ)

user2