Забава МАГАЗИН

Четири хороскопски знаци кои важат за најсреќните луѓе

На некому ѕвездите му се насмевнале, а за некого „умираат“ од смеење.

Овие четири хороскопски знаци имаат повеќе среќа од останатите бидејќи самите си ја создаваат својата среќа.

Овен

Овој знак знае дека добрите работи доаѓаат само кај оние кои се борат за нив, затоа не ја чекаат сречата, туку максимално се трудат да ги остварат своите соништа, што ги прави многу посреќни од оние кои не го прават тоа.

Лав

Иако се чини дека на лавовите работите им доаѓаат послужени на тацна, лавот знае дека за се во животот е потребно да се работи и тоа многу. Лавовите не чекаат некој да им ја донесе среќата, ниту ги обвинуваат другите доколку не се среќни – тие се трудат да станат среќни.

Девица

За девиците најголем страв предизвикува неуспехот, но она што ги прави посреќни од повеќето знаци е фактот дека зад секој свој неуспех брзо се опоравуваат и одат понатаму со уште повеќе елан.

Водолија

Овој знак ги слуша пораките кои му ги праќа универзумот и не се плаши да ги следи. Од друга страна, многу добро знае дека човекот сам ја создава својата среќа и секогаш има план б.

Поврзани вести

Нина Бадриќ позираше само во сако и “урна“ Инстаграм

user2

Сите ги сакаме: Миризливите свеќи може сериозно да му наштетат на организмот

user2

Северина се обрати до јавноста со отворено писмо

user2

Најлошите особини на секој хороскопски знак

user2

Иако не се тестирала, Џеј Кеј Роулинг тврди дека оздравела од КОВИД-19 и знае како

Влатко Зорба

Познат актер пронајден мртов во својот дом

Stefanija Kuzmanovska