Забава МАГАЗИН

Четирите најемпатични хороскопски знаци

На некои луѓе им е многу полесно од останатите да се стават во туѓата кожа и да сфатат како се чувствуваат. Емпатијата е една голема доблест која ја немаат сите, бар не толку изразена како кај овие хороскопски знаци.

Рак

Оние кои се родени во знакот Рак можат да бидат многу верни. Овој воден знак не го водат само неговите длабоки емоции, туки и вибрациите околу него, со кои се ускладува. Тие ги забележуваат туѓите чувства и емотивно се вплеткуваат во болката или среќата на луѓето околу себе.

Девица

Аналитична, педантна и практичната Девица е под водство на Меркур, планетата на комуникацијата и дознавањето. Девицата ќе анализира, проценува и критикува, но дури и тогаш нивната желба за работа ги тера да се поситоветат со другите.

Вага

Вагата е обдарена со природна грациозност, шарм и дипломатски ум. Социјачно радознала и секогаш желна за естетска убавина, Вагата ќе даде се од себе да се стави на нечиво место како би можела да ја разбере нивната точка на гледање, после тоа може и потпоно да го смени својот став, сфаќајки од каде поттекнува туѓиот.

Риби

Емотивно ранливи и потполно мистични, Рибите можат да се прилагодат на се и сешто. Поради тоа имаат проблеми со постигнување на емоционална стабилност. Родените во овој знак се склони кон сонување и не знаат за граница. Ова е една од причините поради која Рибите се склони кон уметноста – она што го творат ја менува реалноса.

Поврзани вести

Овие три хороскопски знаци секогаш изневеруваат

user2

Ана и Енрике објавија фотографии од бебето

Елена Даскалова

Принцот Хари пренесен на психијатриска клиника, доживеал нервен слом?

„Фрајле“ закажаа и трет концерт во Белград

Stefanija Kuzmanovska

Божикни пости: Погледнете во кои денови се пости строго

Елена Даскалова

4 хороскопски знаци кои не дозволуваат врските да им ги уништат пријателствата

Елена Даскалова