Здравје и Храна МАГАЗИН

Чоколаден мус од само 3 состојки

Состојки:
– путер од кикирики
– темно чоколадо
– протеини со вкус на чоколадо или по ваш вкус

Подготовка:
Во еден сад растопете го чоколадото, а истовремено во друг загрејте го путерот од кикирики. Во путерот додајте го растопеното чоколадо и мешајте на тивок оган.
Кога ќе се соединат, постепено додавајте ја количината на протеин по ваша желба. Мешајте константно за да не се направат грутки. Кога ќе добиете компактна смеса, прелијте ги во чаша/ сад за послужување.

Десертот оставете го во фржидер да отстои два часа.

Декорирајте со овошје по ваша желба.

Поврзани вести

Харви Вајнстин прогласен за виновен за силување

Никола Поповски

Бекам откри како се вљубил во Викторија

Кристина Денесовска

Хороскопски знаци кои најтешко ќе ги засакате

Алармантно: Солта може да ве направи болни

user2

Криси Тејген на социјалните мрежи објави дека го изгубила детето

Влатко Зорба

7 најздрави зачини кои задолжително треба да ги користите

Елена Даскалова