Забава МАГАЗИН

Деми Ловато ја раскинала веридбата

Пејачката Деми Ловато и нејзиниот вереник Макс Ерик раскинаа шестмесечна врска и свршувачка.

Тоа била тешка одлука, но Деми и Макс решија да се фокусираат на својата кариера. Тие имаат почит и негуваат љубов еден кон друг и секогаш ќе го ценат времето што го поминале заедно – рече изворот.

Тие раскинаа два месеци откако Ерик ја запроси Деми во Малибу на 22 јули. Макс имаше многу романтичен ангажман на плажа, каде Деми му рече „да“.

View this post on Instagram

Making magic with bae 🥰✨🎥❤️

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato) on

„Знаев дека те сакам од моментот кога те запознав“, рече своевремено пејачот.

Да потсетиме, тие влегоа во романса во март 2020 година.

Поврзани вести

Витни Хјустон преку холограм на турнеја

Кристина Денесовска

50 Цент се шегува за мамењето на сопругата на Вил Смит

Влатко Зорба

Северина одржува концерт во Сплит: Дојдете сите со маски

Stefanija Kuzmanovska

Домашен пилинг за уморна и сува кожа на лицето

user2

Двејн Џонсон заминува од серијата „Играчи“

user2

Академијата објасни зошто Лук Пери не е споменат во Ин Меморијам на Оскарите

Кристина Денесовска