Забава МАГАЗИН

Џастин Бибер заработувал како уличен музичар на 12 години (ВИДЕО)

Канадскиот пејач Џастин Бибер (26) неодамна во едно интервју откри дека бил уличен музичар пред да стане славен ширум светот.

Имено, младиот пејач се прослави кога бил тинејџер и кога на 13-годишна возраст го откриле американскиот пејач Ашер (41) и музичкиот продуцент Скутер Браун (39). Тие ги видоа снимките на Бибер на Јутјуб, кои тој ги сними на 12-годишна возраст, како свири на улица, и го поканија да потпише договор со издавачката куќа РБМГ Рекордс.

На 16-годишна возраст, тој објави хит наречен „Baby“, што го вивна меѓу ѕвездите. Џастин ја инспирираше публиката со својот глас и своето животно патување токму затоа што започна да настапува на улица, а не во ТВ-емисија.

Тој е еден од најреномираните уметници во Холивуд денес. Познат е по својот глас и песни, а неговиот неодамнешен албум наречен „Промени“, обожавателите го обожаваат затоа што во стиховите зборува за неговата врска со сопругата Хејли Бибер, со која е во среќен брак од 2018 година.
Во едно неодамнешно интервју, тој зборуваше за неговите борби што ги сретнал во животот и за тоа како постигнал толку многу успех во помладите денови.
Зборуваше за фактот дека се навикнал да пее на улица и на тој начин стекнал голем број обожаватели. Еден од неговите обожаватели напиша на Твитер:

– Џастин Бибер немаше тинејџерска музичка група за да се истакне, не му беше потребен „Х фактор“ за договор со дискографски куќи, ниту Дизни да стане славен. Тој немаше богато славно семејство што го поддржуваше, ниту се обидуваше да биде славен. Само што пееше по улиците, единствено што беше ГЛАС, а вие велите дека не го заслужува неговиот успех? – праша еден обожавател, кој беше поддржан од многумина на Твитер.

Поврзани вести

Кога треба да намалите со кафето

Апел од милијардер: Бара државна помош, а седи во карантин на приватен остров на Карибите

Фановите не можат да веруваат како се облекол Роналдо! (ФОТО)

Влатко Зорба

Рита Ора пристигна во Албанија да им помогне на настраданите

Посни крофни со шлаг

Кристина Денесовска

Како Бред Пит се спаси од Скиентолошката црква?

Влатко Зорба