Забава МАГАЗИН

Џеф Безос го купил најскапиот имот и собори рекорд

Основачот на Амазон, Џеф Безос е тежок 132 милијарди долари, па така не му било проблем да искешора дури 165 милиони долари за имот во Лос Анџелес. Со тоа Безос го постави новиот рекорд за цена на недвижнина во Лос Анџелес.

Имотот е од девет хектари и изворно му припаѓал на Џек Варнер, покојниот сопственик на Warner Bros Studio. Варнер во 1930 на имотот изградил голем замок, по кој одел дури и Наполеон, но дворецот бил срушен, а имотот важи за едно од најпосакуваните во Лос Анџелес, бидејќи нуди поглед на цел град.

Имотот содржи тераси и градини, тениски терен, базен, игралиште за голф со девет дупки и посебен дел за мотори со сопствена каража и пумпа за плин.

БЕзос неодамна за прв пат во јавноста ја изнесе својата девојка, Лорен Санчез и со неа насмеан позираше пред камерите. Џеф атрактивната црнка ја покажа пред насобраните фотографи на црвениот тепих во Мумбаи, каде била одржана вечера во чест на Амазон Прајм.

Поврзани вести

Кристијано ги шокираше фановите со новата фризура (ФОТО)

Stefanija Kuzmanovska

Нетфликс ја објави највознемирувачката серија досега

Кристина Денесовска

Рецепт за брза пилешка супа

Ибра и Леота излегле на тајна вечера: Медиумите тврдат дека имало нешто повеќе!

Stefanija Kuzmanovska

Откријте кој е вашиот иделен тип на маж според хороскопот

Која е најдобра антистрес храна?

Елена Даскалова