Забава МАГАЗИН

Џеј Ло напорно тренира, импресионира со „плочките“ на стомакот (ФОТО)

Џенифер Лопез (50) напорно тренира сите овие месеци, па дури и носењето заштитна маска не ја спречува.

Стегнатата Џеј Ло папараците ја фотографираа во Мајами за време на невообичаеното возење со велосипед, но не е во прашање оној обичен, туку наменет исклучиво за напорно тренирање.

Таа беше со својот тренер и неколку пријатели, а покрај хеланки, ролерки и патики, носеше и шарена заштитна маска како заштита од коронавирусот.

Во некои моменти, јасно беше исцртано нејзините стомачни мускули, како и сите други делови од нејзиното тело, за што е излишно да се каже колку се затегнати и вредни за восхитување, дури и на 51-годишна возраст.

Покрај возењето во паркот, Џеј Ло, исто така, се потеше и покрај плажата, па дури и маската што ја носи (со која е значително потешко да дише за време на тренингот) не и пречеше во напорниот тренинг, а којзнае колку пати покажа одлична кондиција.

Поврзани вести

Хари и Меган ќе снимаат серијал со Опра

Кристина Денесовска

Како знак на благодарност: Сценаристот на „Основен инстинкт“ признал дека имал секс со Шерон Стоун

Анастасија Ражнатовиќ повторно ги израдува фановите

Канскиот филмски фестивал годинава размислува за нов „формат“

Влатко Зорба

Шок трансформација на заводникот Кристијан Греј од „Педесет нијанси“!(ФОТО)

Stefanija Kuzmanovska

Откриен интересен детал на светски познатата фотографија на Анистон и Пит!