Забава МАГАЗИН

Џејми Ли Кертис ги насмеа обожавателите: Вака нема да се заштитите од вирусот (ФОТО)

Познатите личности ја користат својата влијателност и многубројните фанови на социјалните мрежи за поефикасно да ги пренесат пораките за превенција и самоизолација.

„Смеењето не ни е забрането“, напиша таа во својата интересна објава на Инстаграм, повикувајќи се на голем филмски хит во кој глуми, „Ноќ на вештерките“.

Таа објави слика со Мајкл Маерс во супермаркет и напиша „Ваква маска нема да ве заштити од ковид-19, туку само социјалното дистанцирање“, порачувајќи им на своите следбеници и обожаватели да останат дома, за да се заштитат и себе и своите најблиски.

View this post on Instagram

I mean….. they haven’t banned LAUGHTER!

A post shared by Jamie Lee Curtis (@curtisleejamie) on

Поврзани вести

Поради една особина паровите најчесто раскинуваат

5 нешта што треба да ги знаете за ПМ10 честичките

Елена Даскалова

Кијану Ривс и Александра Грант на романтична прошетка

Кристина Денесовска

Никол Потуралски и Ирина Шајк изгледаат како близначки

Александар Петровски

Шакира ве учи како да танцувате латино (ВИДЕО)

Елена Даскалова

11 митови за чоколадоto кои не се точни