Забава МАГАЗИН

Дизајнерот Максвел подарува венчаници за оние кои морале да ја одложат венчавката

Брендон Максвел, дизајнерот заслужен за спектакуларниот изглед на Леди Гага на минатогодишната Мет Гала, одлучи да направи една одлична работа за невестите кои својот голем ден морале да го одложат поради пандемијата.

Како што пишува InStyle, Максвел ќе додели дури три венчаници преку својот Инстаграм профил на оние кои ќе му ја пратат најдобрата приказна во видео, сликвито или преку пишан облик како и детали за венчавката.

View this post on Instagram

New YouTube Up Now! Link in bio ❤️ Making my best friend’s wedding dress. As a company who has been fortunate to play a small part in so many women’s special days, we realize the current crisis and the economic repercussions from it may have already deeply affected you. In times of darkness we must look to the light, and we believe an optimistic moment to look forward to is important. As a result, we’re gifting 3 wedding dresses to brides in need. Our friends @gigiburris & @evafehren have also kindly joined us to donate veils and wedding bands. To apply, simply send the following to [email protected]: 1)Your story! You can write it, you can send us a video, pictures, poems– absolutely any way you want to express yourself, we will listen! 2) Your wedding details! When is it? What's the plan? Submissions will be accepted until Monday, March 30, 2020. We will review your stories and be in touch with 3 recipients on Wednesday, April 1, 2020. Please share with any brides you may know. Here’s to a brighter day, your day. ❤️ Song: @joshgarrels

A post shared by Brandon Maxwell (@brandonmaxwell) on

Неговите колеги Џиџи Бурис Милинери и Ева Фехрен на истите невести ќе им подарат вел и прстени.

Инаку, покрај ова, тимот на Максвел им помага и на медицинскиот персонал, така што прави маски и ракавици.

Поврзани вести

Сте се запрашале ли зошто портокалите се продаваат во црвени вреќички?

Елена Даскалова

Промовирана песната „You“ на Васил Гарванлиев

Предрасудите за секој хороскопски знак

Продолжи полициската акција „Кристал“, во која беше уапсена Тијана Ајфон: Уапсени 12 лица

Stefanija Kuzmanovska

Сара Џесика Паркер покажа витка линија во својата петта деценија од животот

Влатко Зорба

Милан Поповиќ: Северина го злоупотребува детето за промоција на својата турнеја

user2