Здравје и Храна МАГАЗИН

Домашна мешавина за поздрав организам

Комбинацијата од цвекло и морков е добро позната како една од најздравите и најдобрите за подобрување на крвната слика и општо, на целосното здравје.

Веќе и добро ни е познато дека токму овие два продукта го подобруваат и имунитетот и ќе ви помогнат побрзо да закрепнете кога сте настинати.

Состојки:

1 кг цвекло
1 лимон
1/2 кг моркови
3 портокали
3 јаболки
1 килограм мед

Подготовка:

Сите состојки едноставно исчистете ги и ставете ги во блендер. Ќе добиете сок со црвена боја, кој потоа може да го распределите во шишиња или тегли, внимавајте тоа да не бидат пластични садови. Смесата би требало да ја чувате во фрижидер. Сокот дава најдобри резултати доколку го консумирате наутро, на празен желудник и доволно е само половина чаша.

А ако го пиете овој сок секој ден, веќе за десетина дена ќе почувствувате неверојатни промени, пред се кога се работи за вашата енергија, но и вашето расположение.

Поврзани вести

Северина и Игор раздвоени на петгодишнината од бракот

Stefanija Kuzmanovska

Неделен хороскоп: На Скорпиите им претстои одличен љубовен период

user2

Десет намирници кои ги чистат белите дробови од тоскините

Меган и Хари облечени во црвена облека на концерт во Ројал Алберт Хол (ФОТО)

Софија Вергара објави секси фотографии од летувањето на Миконос (ФОТО)

Официјално откажан Октоберфест