Забава МАГАЗИН

Домот на Расел Кроу изгоре во страшен пожар

Холивудскиот актер Расел Кроу на социјалните мрежи објави дека во пожарите на источниот брег на Австралија, целосно изгорел неговиот дом, а уште се проценува материјалната штета.

Актерот објави фотографии и видеа од уништеното подрачје. За среќа, тој не бил во Австралија, а неговото семејство било на безбедно, кај пријатели.

„Не сум во Австралија. Семејството ми е на сигурно, со пријателите. Пожарот стигна до мојот имот вчера. Сочувствувам со сите“, напиша тој на Твитер.

Како што тој знае, штетата е направена само на објектите, додека животните од фармата не се повредени.

Како што тој знае, штетата е направена само на објектите, додека животните од фармата не се повредени.

Поврзани вести

Фановите се подбиваат со фотографијата на Ким Кардашијан

Вереничкиот прстен на Ловато чини меѓу 2,5 и 5 милиони долари

Влатко Зорба

Ги измила јагодите во солена вода, а потоа се шокирала кога видела што се од нив излегува

Сопругата на Коби го тужи шерифот на Лос Анџелес

Александар Петровски

Шлицот на Џорџина го украде вниманието на филмскиот фестивал во Венеција

Stefanija Kuzmanovska

Криза: На сестрите Кардашијан милионите им исчезнаа преку ноќ