Забава МАГАЗИН

Дуа Липа ќе го објави албумот порано

Песни и демо снимки од албумот „Future Nostalgia“ на Дуа Липа неодамна се појавија на интернет.

Поради тоа, пејачката одлучи дека ќе го издаде албумот поранот од предвидениот датум, за да се спречи ширењето и споделувањето на нелегалните снимки.

Наместо на предвидениот датум 3 април, албумот ќе се појави на 27 март, односно овој петок. Таа преку Инстаграм порача дека се надева дека нејзината музика ќе им помогне да се развеселат на сите оние изолирани во своите домови.

Таа ги одложила сите закажани настапи и турнејата поради пандемијата на коронавирусот.

Поврзани вести

Фановите во шок: Лиса Кудроу откри дека никогаш нема гледано „Пријатели“

Stefanija Kuzmanovska

Италијанскиот милионер и неговата трудна девојка уживаат на јахта во Сардинија (ФОТО)

Новиот албум на Свифт се продаде во над милион примероци за 24 часа

Влатко Зорба

Психолошки профил на родените во знакот Девица

Елена Даскалова

Само два портокала на ден прават чудо за вашето здравје

Елена Даскалова

5 намирници кои ги чистат крвните садови од холестеролот

Елена Даскалова