Забава МАГАЗИН

Дуа Липа со една фотографија на Инстаграм ги разбесни Србите

Дуа Липа успеа со една фотографија да разбесни илјадници Срби. Британската пејачка, со албанско потекло, објави фотографија на која се прикажани двоглав орел и државата Косово и на Косоварите им честиташе 12 години независност.

Дуа Липа својата објава ја украсила со жолти и сини срциња и хаштаг на албански јазик.

На Србите не им требаше многу па навалија на објавата на познатата пејачка и почнаа да ја навредуваат, пцујат и да ја навредуваат на српски јазик, објаснувајќи дека Косово е всушност Србија.

Албанците и Косоварите пак, беа воодушевени од објавата на пејачката и ѝ се заблагодарија што се сетила на важната годишнина.

Поврзани вести

Данскиот милијардер, кој во самоубиствен напад загуби три деца, доби бизнаци

Четири филмови кои беа на прво место од Бокс офисот со месеци

user2

5 хороскопски знаци кои не ја почитуваат туѓата приватност

Елена Даскалова

Шест работи кои најверојатно сте заборавиле да ги исчистите, а требало

Убави вести во домот на Лука Дончиќ: Сега сме четворица (ФОТО)

Елена Даскалова

Седум начини на кои шеќерот му штети на телото