Забава МАГАЗИН

Една жена добива цвеќе за Валентајн од мртвиот сопруг

Маж од Кентаки се осигурал, дека по неговата смрт, неговата сопруга ќе добива цвеќе за Валентајн, што трае веќе осум години, пренесува CNN.

Сопругата на Рич Кокс, веќе осум години добива букет цвеќе за својот роденден и за Валентајн, кој е еден ден подоцна.

Кога Трејси за прв пат добила цвеќе, една година откако Рич починал, била шокирана.

„Беше многу емоционално. Бев тажна, но и среќна во исто време бидејќи знам дека секогаш ќе биде тука за мене“, рекла за CNN.

Цвеќето, од 2013, продолжува да пристика секога година, со порака која се менува.

Парот бил заедно 26 години, а сопругот во 53 година ја изгубил битката со карциномот.

Поврзани вести

Северина понудила пари за да го врати старателството

Елена Даскалова

Ник Нолти целосно непрепознатлив (ФОТО)

Елена Даскалова

Кралицата Елизабета е исцрпена и емотивно и физички

Елена Даскалова

Брза диета со мандарини

Елена Даскалова

Ријана гола ја промовираше својата биографија

user2

„Паразит“ го доби Оскарот за Најдобар интернационален филм

Елена Даскалова