Здравје и Храна МАГАЗИН

Еднаш неделно исчистете го организмот од масти и токсини

Издвојте еден ден во седмицата за да го исчистите организмот од месо, слатки, пецива. Цел ден јадете само чорба и исчистете го телото. Здравјето доаѓа преку храната.

Потребно:

1/2 праз
2 моркови
1 елер
1 корен од магдонос
коцка зелка
малку грашок
1 свежа пиперка
бибер во зрна
шолја ориз
масло
ловоров лист
лист од магдонос

Подготовка:

Зеленчуците исечкајте ги на коцки. На масло пропржете еден рендан морков па додадете го сечканиот праз и издинстајте го, а подоцна додадете ги останатите зеленчуци и малку инстајте. Налејте вода, додадете зрна бибер и ловоровиот лист. При крајот на готвењето додадете го измиениот ориз. На крајот ставете и малку лист од магдонос, зачини, сол.

Пријатен апетит!

Поврзани вести

Почина Сју Лајон, актерката која ја глумеше Лолита

Елена Даскалова

Бонтон правила за носење парфем

Елена Даскалова

Понежната страна на „Златната топка“ (ФОТО)

Елена Даскалова

Откријте кој е вашиот иделен тип на маж според хороскопот

Зошто партнерите во долги врски потешко се одлучуваат за брак?

Stefanija Kuzmanovska

Еден детаљ ја истакнува јасната разлика меѓу Меган Маркл и Кејт Мидлтон