Забава МАГАЗИН

Ешли Грејам храбро ги покажа стриите по бременоста (ФОТО)

Неодамна Ешли Грејам одлучи јавно да прозбори за реалната состојба низ која поминуваат жените кои неодамна се породиле.

Освен грижата за бебето, таа се осврна и на закрепнувањето, како и сите непријатности кои доаѓаат со тоа, вклучувајќи го и враќањето на матката во првобитната форма, но и исцедоците поради нејзиното обновување.

Овојпат, плус-сајз манекенката одлучи да ги покаже стриите на стомакот кои ѝ се создале во текот на бременоста. Таа сака да биде пример за сите нови мајки, покажувајќи дека женското тело е чудо, кое успева да износи нов живот цели девет месеци, а потоа низ бројни перипетии да се врати во првобитната состојба.

View this post on Instagram

same me. few new stories.

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) on

Поврзани вести

Меган и Хари се простуваат од титулата и фановите

Мадона и 35 години помладото момче на одмор на Малдиви

Влатко Зорба

Исповед на девојка која цела ноќ била заборавена во солариум

За секој долар што просечно го заработува обичен Американец, Кајли Џенер може да си дозволи да потроши 10.227 долари

Влатко Зорба

Како да го заштитите детскиот организам од вируси и микроби

Кристина Денесовска

Шетаат по нерви: Најиритантните знаци во хороскопот

user2