Забава МАГАЗИН

Ешли Грејам покажа како навистина изгледаат жените по породувањето

Ешли Грејам, која важи за најпопуларен плус-сајз модел во светот, неодамна се породи и стана мајка на син. Таа со своите објави на Инстаграм постојано привлекува многу внимание.

Но, овојпат, за разлика од вообичаено, воопшто немаше голотија, туку таа отвори една тема која често е болна за новите мајки, а тоа се физичките промени на телото кои настануваат за време на бременоста и по породувањето.

„По сите овие години во модната индустрија, мое омилено парче облека сега се гаќичките за една употреба. Никој не зборува за периодот на закрепнување низ кој новите мајки поминуваат. Неверојатни се препреките со кои се соочуваме кога се обидуваме за тоа да зборуваме. Ви покажувам дека нема виножита и пеперутки“, напишала Ешли.

Нејзиниот потег предизвика многу коментари на одобрување кај мајките кои поминувале низ сличен период. Тие под фотографијата на која Ешли носи црна маичка и сив мидер отворено сведочеле за предизвиците со кои се соочиле во постпородилниот период, споделувајќи ги дури и оние „најнепријатните“ детали.

Поврзани вести

Како да носите заштитна маска, а да не ви се замаглат очилата (ВИДЕО)

Елена Даскалова

Почина актерката од серијата Сексот и градот

Кристина Денесовска

Ники Минаж е бремена

Stefanija Kuzmanovska

Колин Фарел изнесе непознати детали за врската со Елизабет Тејлор

Stefanija Kuzmanovska

Меркел сакала да им заблагодари на пожарникарите, командантот ѝ спуштил слушалка

Откриено кој е најупотребуван збор за 2019 година