Забава МАГАЗИН

Флојд Мејведер во агонија поради смртта на поранешната сопруга

Флојд Мејведер доживеа голем удар, неговата поранешна сопруга беше пронајдена мртва во автомобилот пред својата куќа во Америка.

Џоџи Херис е мајката на трите деца од бракот со Мејведер, кој кон неа се однесувал насилнички и поради напад врз неа поминал два месеци зад решетки во 2010 година.

Таа тврдеше дека била малтретирана во шест различни прилики, но случајот поради кој Мејведер бил осуден е особено страшен.

Мејведер дошол во нејзиниот дом во Вегас додека таа спиела, ја повлекол за коса а потоа ја претепал пред децата. Мејведер се бранел и ги демантирал обвинувањата, а тврдел дека поранешната сопруга е на дроги.

Поради сето тоа, Мејведер сега сигурно се кае. Џоџи ја нема повеќе, а тој се простува преку заеднички фотографии, објавил 11 вкупно со коментари „моја љубов, мој живот, мое семејство“.

View this post on Instagram

My Angel

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

View this post on Instagram

My Heart

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

View this post on Instagram

My Love

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

View this post on Instagram

My Rock

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

View this post on Instagram

My Family

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

View this post on Instagram

My Family

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

View this post on Instagram

My Sweetheart

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

View this post on Instagram

My Sunshine

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

View this post on Instagram

My Kiss

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

View this post on Instagram

My Flowers

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

 

Поврзани вести

Рецепт за највкусниот празничен џин-пунч

Елена Даскалова

Донатела Версаче донираше 200.000 евра за борба против коронавирусот

Ако предолго кашлате, ризикувате да предизвикате внатрешни повреди

Елена Даскалова

Фелисити Хафман започнува движење за поддршка на затвореничките

Елена Даскалова

Избегнувајте ги овие хороскопски знаци, тие не сакаат да се приврзат

Stefanija Kuzmanovska

10 филмови кои ќе ве држат во неизвесност до самиот крај