Забава МАГАЗИН

Флоријана е жешка спортска новинарка по која Италијанците лудуваат (ФОТО)

Водителката Флоријана Месина со секоја своја објава на Инстаграм предизвикува вистински хаос. Таа е и спортска коментаторка, а никогаш не крие за кого навива.

Флоријана објави фотографија на која носи дрес на Наполи со што ги доби симпатиите на сите клубски навивачи.

View this post on Instagram

Dress @bonheur_dress // ph @marcobruno.x

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

Таа ја води емисијата Тути ин Кампо на италијанскиот Канал 9.

Поврзани вести

Подгответе вкусен колач од лимон и јогурт

Палачинки со кондензирано млеко и ореви (РЕЦЕПТ)

user2

Овие намирници се штетни ако ги јадете попладне

Елена Даскалова

Ролинг Стоунс се придружуваат на глобалниот корона концерт

Влатко Зорба

Без оваа намирница не смее да ви почне денот

Доаѓа Ерата на високата република, приказна 200 години постара од „Војна на ѕвездите“

Елена Даскалова