Забава МАГАЗИН

Германска пејачка позитивна на коронавирусот

Натали Кристин Хорлер, германската пејачка и водителка која славата ја стекна во денс групата Каскада, е позитивна на коронавирусот. Веста ја споделила со бројните фанови на Инстаграм профилот.

„Не сакаа да ме тестираат на почетокот бидејќи не сум била во заразено подрачје ниту сум била во контакт со личност на која ѝ е потврден вирусот“, напишала Натали.

Поради споствената сигурност одлучила самата да купи тест. Иако докторите одбиле да ја тестираат, таа потврди дека е позитивна. Станува збор за благ облик на болеста.

„Се уште се навикнувам на фактот дека сум заразена, но ианака целиот живот настојував да сум изолирана па карантинот нема многу да влијае на моето секојдневие“, додала пејачката и ги замолила следачите да се придржуваат до упатствата и да се чуваат едни со други.

Поврзани вести

Санта мраз со големина на градче се одвои од Антарктикот

user2

Британска новинарка тврди дека принцот Хари, ветил, но никогаш не ѝ помогнал

Темното чоколадо не е поздраво од млечното?

Елена Даскалова

Том Хенкс откри како се чувствува две недели по дијагнозата

Поради коронавирусот откажано снимањето на холивудската серија во Хрватска

Ким Кардашијан го носи прстенот кој ѝ го украдоа?

Елена Даскалова