Забава МАГАЗИН

Го обвинија дека лаже за коронавирусот, а сега Елба ги замолче сите

Актерот Идрис Елба е заразен со коронавирус, но на интернет се појави теорија дека тој, како и уште неколку познати личности го глумат тоа, за што земаат многу пари.

Тој реши да им стави крај на ваквите наводи.

„Идејата дека некој ме платил да глумам дека имам корона е срање, тоа е глупост, а толку интензиво се шири. Немаме никаква корист од тоа да седиме дома и да глумиме. Не ја разбирам логиката. Треба да заврши и дебатата за богати и сиромашни. Да, добив тест, но добив и вирус, привилегиран ли сум? Ова не е филм. Јас сум човек кој по игра на случајноста е јавна личност. Не се чувстввуам привилегирано што го имам вирусот“, им порача Елба на теоретичарите на заговор.

Поврзани вести

Каде е денеска најмалиот син на Мајкл Џексон?

Елена Даскалова

4 хороскопски знаци кои најтешко ја наоѓаат вистинската љубов

Елена Даскалова

Се самоуби кантри пејачот обвинет за малтретирање деца

Кристина Денесовска

Стивен Кинг поради лажните вести си замина од Фејсбук

Елена Даскалова

Направете сами средство за дезинфекција на мобилниот телефон

СЗО конечно се изјасни во врска со ибупрофенот и ковид-19