МАГАЗИН

„Грдата Бети“ роди девојче и откри како се вика

Америка Ферера го роди своето второ дете.

36-годишната sвезда од серијата „Грдата Бети“ и ситкомот „Суперстор“ вчера објави фотографија со ќерката, која се роди на 4 мај. Таа и нејзиниот сопруг Рајан Пирс Вилијамс ја именуваа својата ќерка Лусија Марисол. Гордиот 38-годишен татко ги сподели истите фотографии.

View this post on Instagram

🌟LUCIA MARISOL WILLIAMS 🌟arrived on May 4th to give me my Mother’s Day hugs and kisses herself. Mama, Dada & Big Brother are over the moon to welcome her bright light to our family. 💫 Quarantine may have canceled her Baby Shower but it didn’t stop us from collecting and delivering essential supplies to #YesWeCanMobileSchools – spaces for moms and children at the border to learn, play, and stay safe through these hard times. Dear friends, if you’re considering sending Lucia a gift, please donate to @yeswecanwf in her name. Or make a donation today in honor of the Moms you love! Visit www.yeswecan.world for more info. Thank you @elsamariecollins @evalongoria & @thisisabouthumanity for organizing the baby shower and donations! And thank you to to all my friends and loved ones who donated gifts to support these beautiful families! Enjoy the video of your gifts reaching families! #WelcomeLucia #FamilyOfFour #MayTheFourth #MothersDay

A post shared by America Ferrera (@americaferrera) on

Во јануари, актерката откри дека е бремена и очекува уште едно дете со Вилијамс. Двојката го доби синот Себастијан во 2018 година.

Ферера и Вилијамс се во брак од 2011 година.

Поврзани вести

Зошто романтичните филмови не се здрави за вашата врска

Како знак на благодарност: Сценаристот на „Основен инстинкт“ признал дека имал секс со Шерон Стоун

Принцот Чарлс не го вратил чувството за мирис и вкус, неколку месеци по заразата

Влатко Зорба

Мечтаела да стане жива Барбика, на пластични операции се навлекла на 17 години (ФОТО)

Кејт Мидлтон во полупроѕирен фустан од црна чипка (ФОТО)

Елена Даскалова

Работи кои мора да ги знаете доколку работите од дома