МАГАЗИН

Хари и Меган се дистанцираа од книгата „Откривање на слободата“

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган се дистанцираа од ново објавената книга „Откривајќи ја слободата“ за нивниот живот во кралското семејство, тврдејќи дека тие никогаш не придонеле за книгата ниту биле интервјуирани или дале изјава пред авторите на книгата, објави денес Ројтерс.

Книгата, која се очекува во август, ја потпишаа новинарите од британскиот двор Керолин Дуран и Омид Скоби, објави порано лондонскиот Телеграф.

Според „Лондон Тајмс“, авторите на книгата пишуваат за кавги меѓу членовите на кралското семејство, но Меган оценила дека овие наводи биле „таблоидно мрцварење“.

Поврзани вести

Меки вафли со цимет за појадок

Конзумирање чаша млеко пред спиење има неколку бенефити по вашето здравје

Се ожени Леонардо ди Каприо?

Кристина Денесовска

Астероид голем колку камион мина крај Земјата, а ниеден сателит не го забележа

Зошто Аристотел Оназис објави голи фотографии од својата сопруга Џеки Кенеди?

Никола Поповски

Мек гриз-колач за сите љубители на десерти

Елена Даскалова