МАГАЗИН

Хороскопски парови чија врска има мистична моќ

Некои парови едноставно совршено си одговараат едни со други, скоро како да се врзани со некои волшебни нишки, а астролозите тврдат дека сè е резултат на распоредот на ѕвездите.

Многумина се согласуваат дека треба да работите на врската, дека клучот е во компромисите, но некои парови, благодарение на хороскопскиот знак, имаат големи предуслови да преживеат заедно долго време. Помеѓу нив, и во љубовта и во пријателството, честопати постои невидлива нераскинлива врска, пишуваат тие на страницата Bustle.com.

Вага и Шкорпија

И Вагата и Шкорпијата се многу мирни, плашливи и интровертни. Сепак, двата знака се многу емотивни. Често се разбираат без зборови. Тие можат да го почувствуваат она што другиот го чувствува истовремено, па затоа понекогаш се чини дека и двајцата комуницираат со своите мисли.

Риба и рак

Рибите и Ракот имаат голема тенденција да се потпрат на својата интуиција. И тоа е скоро надреално и во двата знака. И Рибите и Ракот имаат многу изразено шесто сетило. Оваа мистична способност ги поврзува на посебен начин. Врската помеѓу овие два знака честопати се чини дека е надвор од овој свет.

Стрелец и Овен

Стрелецот и Овенот се вистински авантуристи, а исто така се и духовно поврзани на интелектуално ниво. Ништо не може да ја прекине невидливата врска што ги обединува тие две души. Двајцата се непобедливи.

Близнаци и Водолија

Близнаците ќе ја донесат Водолијата до брилијантност, а Водолиите ги водат Близнаците низ животот, така што овие два хороскопски знаци се одржуваат меѓусебно во рамнотежа. Често се чини како да едвај можат да бидат едни без други. Тие се толку силно поврзани што дури и другите хороскопски знаци можат да го почувствуваат тоа.

Поврзани вести

Џемперот на Кобејн продаден за вртоглава цена

user2

Сите погрешни сфаќања за здравата исхрана

Елена Даскалова

Марија Шерифовиќ со емотивна изведба на „Боже чувај ја од зло“ (ВИДЕО)

user2

Кои филмови треба да ги изгледате додека сте во карантин

Кристина Денесовска

Таткото на Меган Маркл ќе сведочи на суд против неа

Нина Бадриќ позираше само во сако и “урна“ Инстаграм

user2