Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои најтешко ќе ги засакате

На прв поглед ви се допаднаа, но кога малку подобро ќе ги запознаете, ќе сфатите колку се тешки и напорни личности.

Следниве три хороскопски знаци, поради нивниот неблагодарен карактер, најтешко ќе ги засакате.

Девица
Перфекционистичката Девица често остава впечаток дека си се доволни сами на себе. Често на луѓето околу се бе им давааат чувство дека вредат помалку од нив и ги држат на дистанца. Неретко се многу завидни па даваат непристојни и безобразни коментари.

Скорпија
Скорпиите многу сакаат да ги играат со емоциите на другите луѓе. Тешко е да разберете што навистина мислат и што сакаат. Кога ќе се заљубат во некој, стануваат многу посесивни, завидни, а во поголемиот број случаеви и агресивни.

Стрелец
Стрелците едноставно не се родени за долги врски, ниту долги пријателства. Тие се склони кон чести авантури и поради тоа кршат срца редовно. Со годините, можат да се смират, но и понатаму не сакаат да се приземјат и да бидат верни на само една личност. Како пријатели се многу недоверливи и неблагодарни па менуваат друштва почесто него било кој друг.

Поврзани вести

Бора Чорба ги демантира гласините дека е тешко болен

user2

Наместо заветите, на венчавката, ги прочитала пораките на љубовницата

Кристина Денесовска

По неодоливата честитка на Хари и Вилијам посака среќни празници со слатка фотографија

Кристина Денесовска

Нова љубовна врска на Мел Б

user2

Скарлет Јохансон ќе се мажи по третпат

Елена Даскалова

Девојче се разочарало бидејќи Кејт не изгледа како Пепелашка