МАГАЗИН

Хороскопскиот знак открива какви грешки правите на првиот состанок

Конечно запознавте некој што ви е интересен и по некое време отидовте на состанок. Ви се чинеше дека сè поминало одлично, но другата личност не ви се јавува. Што се случи?

Дали направивте грешка? Прашалник се појавува над вашата глава и се прашувате дали сте направиле некој погрешен потег?

Грешките што ги правите на состаноците можат да бидат поврзани со вашиот хороскоп.

Овен

Овните се весели, забавни и секогаш подготвени за авантури, но често се нетрпеливи, па затоа премногу рано се решаваат на некој потег, како првиот бакнеж. Тоа лесно може да ја одбие другата страна.

Бик

Тие сакаат стабилност и контрола над животот, а тоа може да се забележи дури и кога се на „дејт“. Можеби е нормално за нив, но другата страна сигурно нема да сака некој што ќе се обиде да ги контролира уште на почетокот.

Близнаци

Премногу приказни за нивните интереси, хобија и нивните животи лесно можат да му досадат на потенцијалниот партнер.

Рак

Луѓето во овој знак се многу емотивни и често го менуваат расположението – не треба да дозволат такво нешто да го расипе првиот состанок.

Лав

Колку и да е харизматичен и привлечен, Лавот сака да се покажува и е еден од знаците што прават најмногу грешки во љубовната врска. Кога другата личност ќе ја започне приказната, Лавот лесно ќе го сврти разговорот кон себе. Тоа е најчестата грешка што ја прави.

Девица

Многу интелигентна, Девицата може да му здосади на потенцијалниот партнер, па затоа би било добро да избегнете некои технички концепти и теми и да се опуштите малку.

Вага

Вагата може да изгледа малку резервирана на првиот состанок. Другата личност лесно може да го протолкува ова како Вагата да е незаинтересирана. Совет – опуштете се и не размислувајте што ќе се случи.

Шкорпија

Тој честопати го споменува својот поранешен партнер на состанок, и тоа не е баш најдобрата идеја. Нема личност на која ќе и се допадне и која подоцна ќе сака повторно да излезе со некој што не жали за своите поранешни партнери.

Стрелец

Стрелците се многу дружељубиви, па организираат неколку собири во еден ден. Кога тие одат на љубовен состанок, би било добро да можете да и се посветите целосно на таа личност.

Јарец

Амбициозни и реални, Јарците сакаат да бидат еднакви со нив. Кога ќе сретнат некој за кој мислат дека е различен, тие знаат да бидат груби. Тие треба да разберат дека не се сите исти и да не ги мерат луѓето според некои свои правила.

Водолија

Ако некој не им се допаѓа, тие можат да го прекинат разговорот без објаснување. Другата страна може да се чувствува многу непријатно, па затоа најдобриот совет е едноставно да избегнувате средба со луѓе за кои знаете дека не ве интересираат.

Риба

Тие сакаат да истражуваат и да ја проучуваат личноста со која се дружат и често не ги кријат сите информации што ги знаат. Припадниците на овој хороскопски знак треба да се вклучат во запознавање во живо и да дозволат другото лице да им се претстави. Не плашете ја со информации што ги знаете за неа.

Поврзани вести

Сара Џесика Паркер воодушевена од “Медена земја”

user2

„Матрикс 4“ и „Џон Вик 4“ со Кијану Ривс излегуваат во ист ден

Елена Даскалова

Каков миленик ви одговара според хороскопскиот знак

Дали смееме да излегуваме на прошетки додека трае коронавирусот?

Изговори за кршење карантин: Морав да ја видам швалерката, мака ми е од жена ми

Ова се најопасните алтернативни гинеколошки лекови

Елена Даскалова