Забава МАГАЗИН

Хуверфоник ќе ја претставуваат Белгија на Евровизија

Белгиската група Хуверфоник, која македонската публика имаше можност да ја чуе минатата година во Македонската филхармонија, е главниот адут на Белгија за годинашната Евровизија.

Хуверфоник ќе настапат со песната „Release Me“.

На официјалниот канал на Евровизија веќе се објавени неколку песни кои оваа година ќе ги претставуваат своите држави. Нашиот Васил Гарванлиев ќе ја отвори Евровизија настапувајќи прв во првата полуфинална вечер, со песната „You“ која наскоро ќе биде промовирана.

Оваа година Евровизија се одржува во Ротердам, Холандија, откако лани победата ја однесе Данкан Лоренс.

Поврзани вести

Британска новинарка тврди дека принцот Хари, ветил, но никогаш не ѝ помогнал

Шест хороскопски знаци кои имаат среќа во љубовта

Сè е многу полесно кога си внука на Никол Кидман

user2

Март ќе биде месец на љубовта за четири хороскопски знаци

Хороскопски знаци кои имаат страсни љубовни врски

БЛИЗНАЦИ: Годишен хороскоп за 2020 година

Елена Даскалова