Забава МАГАЗИН

Ја прекршил наредбата за карантин и отишол на риболов, па го изел крокодил

Маж во Руанда ја прекршил наредвата за изолирање поради коронавирусот за да отиде на риболов, но го убил и изел крокодил.

„Го прекраши правилото за седење дома, тој е меѓу ретките луѓе кои не ги почитуваа правилата за изолација за да го запреме вирусот“, изјавила за BBC Алис Кајитеси, градоначалничка на градот Камони.

Неидентификуванио маж бил нападнат и изеден од крокодил крај реката Ниабаронго, пренесоа тамошните медиуми.

Афричката држава со околу 12,2 милиони жители, за сега, има 40 потврдени случаи на коронавирусот, а од неделата земјата е во карантин.

Поврзани вести

Едноставен начин како да ја прекинете караницата со партнерот

Седум работи поради кои мажите се чувствуваат несигурно

Кој чај е подобар, зелениот или црниот?

Елена Даскалова

Изгубете 3 килограми за 3 дена со оваа диета

user2

Фановите веруваат дека Симпсонови предвиделе дека Том Хенкс ќе биде заразен

Моќен трибјут на Џенифер Хадсон посветен на Коби и ќерка му

Елена Даскалова