Забава МАГАЗИН

Кајли Џенер донира 1 милион долари за заштитна опрема за докторите

Ријалити ѕвездата Кајли Џенер од својата популарна линија за козметика заработи милјарда долари. Од тоа богатство дел ќе донира за здравствените работници кои ги лекуваат пациентите заразени со коронавирусот, пишува Daily Mail.

Минатата недела таа веќе донираше 1 милион долари за маски за лцие и заштитна опрема за докторите кои се на првата борбена линија против вирусот.

– Без зборови сум, солзи ми течат од радост, а срцето ми е исполнето со благодарност. Ти благодарам Кајли, ти си мојот херој. Оваа донација ќе спаси многу животи – рекла докторката која ја породила Кајли.

Пред тоа, Кајли на социјалните мрежи ги замоли своите следачи да останат во своите домови и да не излегуваат.

Поврзани вести

По месец-дена, Ана и Енрике го открија името на бебето

Даниел Тренчовски објави преработка на големиот хит од Џенан Лончаревиќ

user4

Трамп им се пожалил на Оскарите за филмот Паразит

Кристина Денесовска

Женски хороскоп за декември: Месец на големи промени, компромиси и судбински средби

Елена Даскалова

Меган Маркл: Не може законски да не спречат да го користиме зборот „кралски“

Влатко Зорба

Хајди Клум е негативна на коронавирусот